Back to top
Sdílet

Rekordní účast v kvalifikaci F1 Esport

all4sim 7. 7. 2019 0 komentářů

Formula 1®, perla motoristického sportu, dnes odhalila jména 42 závodníků, kteří se kvalifikovali do Pro Draftu, druhého ročníku série New Balance esport 2019 Formule 1, která se bude konat v Londýně v Gfinity Esports Arena 17. Července. Rekordních 109 000 účastníků z celého světa soutěžilo v letošních kvalifikačních fázích, což představuje nárůst o 65% oproti loňskému roku,  kteří dokončili celkem 1,4 milionu kol, což je 40% nárůst oproti loňskému roku.

Během kvalifikačního okna se v letošním ročníku soutěže Pro Draft zúčastnili hráči ze 156 zemí. Mezi nejvíce účastníků z pěti kontinentů bylo v TOP10 zastoupeno zeměmi jako jsou Velká Británie, Německo, Spojené státy americké, Itálie, Francie, Nizozemsko, Brazílie, Španělsko, Austrálie a Polsko – což podtrhuje rostoucí celosvětový zájem o tuto sérii.

Třicet ze 42 závodníků dokázalo behěm letošního ročníku kvalifikace do Pro Draft zajet nejrychlejší kolo. Všichni soutěžící soutěžili o své místo v F1 2018, oficiální hře šampionátu Formule1 od studia Codemasters a mohli se zúčastnit na PlayStation®4, Xbox One nebo na PC.

Další šest závodníků se kvalifikovalo prostřednictvím soutěže DHL 50 Fastest. Padesát z nejprominentnějších jmen v sim závodech bylo vyzváno, aby se pokusili kvalifikovat do Pro Draftu na exkluzivní akci pouze pro pozvané. Závodníci byli požádáni, aby nastavili soutěžní čas na okruhu Gilles Villeneuve v Montrealu s vozem Mercedes W09 v F1 2018.

Šest závodníku se kvalifikovalo automaticky do letošního Pro Draftu. Tito závodníci v loňských sériích jezdili za oficiální týmy F1, ale následně byli jednotlivými týmy před aktuální sezónou uvolněni. To se mimo jiné týká třeba pilotů jako jsou Kimmy Larson (Švédsko), Sonuç Saltunç (Velká Británie) a Sven Zurner (Německo).

Takto nabité pole závodníků, kteří se kvalifikovali do letošního Pro Draftu, slibuje akci plnou adrenalinu. Ve věkovém rozmezí od 16 let (Bence Szabó-Kónyi v Maďarsku) do 29 let (Nils Matich z Německa) jsou pilotui, kteří doufají, že si zajistí místo v oficiálním týmu F1. To zahrnuje i čtyři závodníky na plný úvazek, stejně jako sedm závodníků, kteří měli úspěšné juniorské kartingové kariéry.

Deset zúčastněných týmů – Mercedes-AMG Petronas Esports, Akademie pilotů Ferrari, Red Bull Racing Esports, Alfa Romeo Racing F1 Esports, McLaren Shadow, Haas F1 Team, Renault Sport Team Vitality, Scuderia Toro Rosso Esports, SportPesa Racing Point F1 Esports Team a Williams Esports – všichni budou nabízet volná místa ve svých virtuálních monopostech. Série závodů 16. července určí nejlepší z nejlepších jezdců, kteří se kvalifikovali. Stejně jako v jiných profesionálních sportech, 12 nejpomalejších jezdců bude vyřazeno, zatímco nejrychlejší budou tvořit finálovou skupinu, ze které budou týmy 17. července vybírat.

Pro Draft bude streamován on-line na Facebooku, YouTube a Twitch a vysílán živě v televizi po celém světě prostřednictvím stanic, kteřé se účastní vysílání.

Po Pro draftu budou týmy a jejich jezdci soutěžit v sérii Pro, přičemž celkem dvanáct závodů se uskuteční během čtyř živých turnajů od září do prosincem 2019. V seriálu Pro Series budou jezdci soutěžit v F1 2019, nové oficiální hře F1 od Codemasters. Tyto závody určí  šampióny v 2019 F1 New Balance Esports mezi týmy a samotnými piloty. Celkem se soutěží o 500 000 dolarů, tedy více než dvojnásobek než loňské sérii.

F1 Esports Série je provozována ve spolupráci s Codemasters, vývojářem a vydavatelem oficiální video hry Formule 1 a Gfinity, jedné z předních světových esportových společností. Značka New Balance, značka obuvi a životního stylu, zůstane jako titulní partner a bude plně integrována do série, přičemž všichni piloti budou mít v sérii Pro Draft a Pro k dispozici soupravu New Balance. DHL také zůstává na palubě jako oficiální sponzor; stejně jako Fanatec, který bude mistrovství dodávat závodní vybavení.

Zdroj: Formula1.com